CZYTELNIA

(Nie)Idealni

 

Ze specjalną dedykacją młodej, uroczej kobiecie, którą miałam przyjemność w minionym tygodniu poznać i z nią porozmawiać.

Moja Droga. On nie jest idealny. Ty też. Nikt nie jest. Ale jeśli on potrafi Cię rozśmieszyć, sprawia, że często pomyślisz o nim, zanim coś zrobisz, gdy będąc z nim czujesz się wolna, szanowana, gdy czujesz się przy nim lub choćby na myśl o nim szczęśliwa, bezpieczna, nawet wtedy, gdy on przyzna, że czasem popełniał błędy, które, jak wiesz, są częścią życia, bądź z nim, wnosząc od siebie to co najlepsze.
Może nie będzie celebrytą, biznesmenem ani inną ważną personą, może nie będzie miał dóbr luksusowych, może nie będzie deklamować Ci wierszy, śpiewać piosenek i nie będzie myśleć o Tobie w każdej sekundzie dnia, ale poczujesz, kiedy otworzy(ł) przed Tobą to, co ma najcenniejsze. Swoje serce. Nie krzywdź go i nie próbuj go zmieniać ani uszczęśliwiać na siłę. Myśl o nim dobrze, ciepło, także wtedy, kiedy go przy Tobie nie ma. Uśmiechaj się, gdy Cię uszczęśliwia, mów, kiedy jest cudownie, ale i kiedy czujesz niepokój albo kiedy poczujesz się dotknięta słowem, gestem. Rozmawiajcie z uważnością. Okazujcie sobie nawzajem szacunek i miłość – spojrzeniem, gestem, słowem. Każdego dnia. Tak jak dotychczas. Wiesz, generalnie ideały nie istnieją, ale zawsze znajdzie się taki, który stać się może Twoim ideałem. Może to właśnie ten. Tylko Ty to (po)czujesz <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *