CZYTELNIA,  MENTORING

Co Tobie podsuwa życie?

Życie podsuwa Ci ludzi i sytuacje, żebyś sama mogła wybrać to co kochasz, i odrzucić to, czego nie kochasz. Zawsze kiedy reagujesz, reagujesz uczuciami, dokonujesz wyboru. Uważaj na to, jak reagujesz.
Jeżeli bliska Twemu sercu osoba mówi coś, co Cię zasmuca, obraża lub złości, postaraj się jak najszybciej zmienić swoją negatywną reakcję. Sama świadomość, że zareagowałaś negatywnie, osłabia te negatywne uczucia i może nawet całkiem je powstrzymać. Jeśli jednak czujesz, że silnie Tobą zawładnęły, najlepiej dla Ciebie będzie wycofać się, odpuścić i poświęcić paręminut sobie na rzeczy, które kochasz, aż poczujesz się lepiej. Może to być włączenie ulubionej muzyki, obejrzenie albumu z ulubionymi obrazami albo obejrzenie zdjęć, które wzbudzają miłe wspomnienia albo zaparzenie aromatycznej herbaty albo może krótka medytacja albo modlitwa. Spróbuj Pomyśleć o tym, co kochasz, lubisz u osoby, która Cię rozdrażniła. Wiem, to może być trudne, czasem nawet bardzo, ale jest to szybka droga do poprawy Twojego nastroju, a także do zapanowania nad własnymi uczuciami.

Pamiętaj, że możesz zmienić każdą negatywną sytuację w swoim życiu, jednak nie zrobisz tego będąc negatywnie usposobiona. Twoja reakcja negatywna tylko spotęguje i nasili negatywne uczucia. Reakcja pozytywna spotęguje to co dobre. Spróbuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *