CZYTELNIA,  MEDIACJE,  MENTORING

Egoizm i konsumpcja

 

Jeśli ktokolwiek sprzyja pojawianiu się pasożytów wokół siebie, to stwarza on tym samym nieharmonijną przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz siebie. Zachowują się niczym komórki nowotworowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, naruszając przy tym harmonię i zdrowie w organizmie.

Tak przy okazji, tacy przesadni altruiści często wewnątrz siebie duszą wiele obrażania oraz rozdrażnienia w kierunku ludzi, którzy nie wystarczająco ocenili ich pomoc oraz uporczywe pragnienie „dogonić kogoś i uczynić dobry uczynek”.

Współcześni badacze doszli do wniosku, że obraza, złość, gniew są najważniejszymi przyczynami powodującymi nowotwory oraz inne poważne schorzenia na poziomie ciała. Aby się obrazić na kogoś, należy uzbierać w sobie dosyć dużo dumy, a duma jest następstwem egoizmu i dużej koncentracji na sobie samym.

W nas żyje cały świat. To właśnie w nas komórki obcują ze sobą za pomocą elementów chemicznych oraz harmonijnie współistnieją, spełniając swoje przeznaczenie. Jeśli każda komóreczka w naszym ciele potrafi żyć harmonijnie i dla dobra całego organizmu, jednocześnie nie zapominając o swoich potrzebach, to dlaczego my zapomnieliśmy o tym, jak to się robi? Ten potencjał jest w nas włożony na poziomie komórkowym. Musimy tylko przestać przeciwstawiać się naturalnemu nurtowi życia, wewnętrznie otworzyć się na Wszechświat oraz zacząć harmonijne życie.

Altruizm powinien przewyższać nasz egoizm. Komórka rodzi się po to, aby służyć całemu organizmowi, a nie sobie samej. Jednak po to, aby mogła ona służyć, nie powinna ona też zapominać o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *