CZYTELNIA,  MENTORING

Kreowanie życia

 
W życiu najważniejsze jest spełnienie. Nie chodzi o radzenie sobie z życiem. Chodzi o kreowanie życia.
 
Każdy ma możliwość osiągnięcia najważniejszego celu w swoim życiu na dwa sposoby. Pierwszy z nich to droga transformacji, odpowiedzialności i osobistego wysiłku. Kiedy jednak nie zwracasz uwagi na te kwestie, pozostaje drugi, bardziej bolesny sposób – podążanie drogą cierpienia.
 
Za każdym razem, gdy wpływasz na transformację swojej natury, wybierając dobro zamiast zła lub dzielenie się zamiast otrzymywania, łączysz elementy układanki.
 
Każdy wysiłek, który czynisz, by poznać swoje słabe strony, przybliża cię do poznania prawdziwej przyczyny tego życia ale i tego, kim naprawdę jesteś. Bądź obserwatorem i świadomie zwracaj uwagę na swoje słabe punkty.
 
Nie czekaj, aż życie zacznie się sypać, gdy żyjąc jako skutek, zastanawiać się będziesz nad sensem swojej egzystencji.
 
Prawdziwe szczęście osiągniesz wówczas, gdy nauczysz się nie wchodzić w drogę sobie samemu.
 
Gdy zaczniesz dokonywać wyborów i przestaniesz działać jakbyś był zaprogramowany na autpilocie, staniesz się przyczyną.
 
Bycie przyczyną, to posiadanie możliwości wyboru i uświadomienie sobie tego. Jeżeli nie masz świadomości bycia przyczyną, stajesz się skutkiem.
 
Zawsze należy brać odpowiedzialność za swoje działania. Nic bowiem nie zdarza się przypadkowo. Każdy kreuje swój świat wokół siebie. Zarówno dobre jak i złe zdarzenia, rzeczy. Czasami nawet bardzo trudne doświadczenia, a wszystko po to, by dzięki nim móc się rozwijać.
 
Nie możesz uciec od skutków swoich przeszłych działań, ale możesz je zmienić poprzez to, co odważysz się zrobić teraz.
 
By dokonać zmiany, poszukaj przyczyny swego chaosu i dobierz się do jej korzeni. Dopóty, dopóki nie uzdrowisz się u korzeni, przyczyna zawsze będzie istnieć.
 
Nasze życie bez względu na to, jak chaotyczne może się wydawać, ukrywa w sobie porządek, a ty masz moc wprowadzania zmian do jego cyklu.
 
Możesz też trzymać się tego, co masz, jeśli tego chcesz. Musisz tylko zdać sobie sprawę, że to ty kreujesz swoje życie.
 
Odważ się mieć swoją wizję, wyjdź poza swoje granice.
Odkryjesz, że masz wpływ na swoje życie. Staw temu czoło i zmień swoje życie. W chwili, w której weźmiesz za nie odpowiedzialność, zdasz sobie sprawę, że zaczynasz na nowo kreować swoją rzeczywistość.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *