CZYTELNIA,  MENTORING

Twój film

 

Wyobraź sobie, że kręcisz film. Jesteś jego reżyserem, scenarzystą, producentem, dźwiękowcem i odtwórcą głównej roli. To oczywiste, że nikt oprócz ciebie nie może zmienić scenariusza. Z życiem dokładnie jest tak samo. To twój film, twoja opowieść i tylko ty możesz napisać tak jak chcesz. Możesz ją napisać na nowo.

Cała opowieść, którą dotąd pisałeś, jest zamkniętą historią. Tak ją potraktuj. Cokolwiek zadziało się w przeszłości i może nawet było w tamtym czasie prawdą, dzisiaj już nią nie jest. Kiedy zrozumiesz, pojmiesz także, że cała twoja przeszłość jest jedynie punktem odniesienia dla decyzji, jakie podejmujesz dzisiaj, tu i teraz.

Jeśli postanowisz dzisiaj zmienić swoje życie, wcale nie potrzebujesz do tego balastu przeszłości. Na pewno nie ma sensu do tego wracać, zaglądać, ani patrzeć na siebie przez pryzmat tego, co było. Jednym z najlepszych narzędzi, jakimi możesz sie posłużyć, jest przebaczenie i zapomnienie przeszłości. Przebaczenie przede wszystkim samemu sobie. I puszczenie przeszłości.

Dzisiaj to już nieprawda, to już nie jest twoja rzeczywistość. Tylko to, co robisz w chwili obecnej jest rzeczywiste i prawdziwe.

Inspiracje: rozmowy z ludźmi, Luise Hay, Don Miguel Ruiz, Siergiej Łazariew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *