Coaching,  CZYTELNIA

Myśl dobrze o innych, będziesz szczęśliwa

 

Współczucie rozwijane regularnie w stosunku do innych ma na nas zbawienny wpływ. Buduje poczucie bycia częścią całości i napełnia pozytywnymi emocjami. Jest to nauka altruizmu, która jednocześnie przynosi pozytywne rezultaty nam samym.

W dzisiejszych czasach tak wielu jest ludzi nieszczęśliwych. W erze cyfryzacji, mediów społecznościowych, konsumpcjonizmu, nierzadko niezdrowej rywalizacji, kreowanych ideałów, wyścigu za spektakularnymi sukcesami, zamiast się wspierać, walczymy, popadamy w konflikty.

Wielu wokół czuje się gorszymi, kamuflując rozmaitymi pozami. Bywa, że ludzie, którzy różnią się od nas, którzy mają inny system wartości, wiodą inne niż my życie lub nam nie schlebiają, stają się wrogami. Negatywne uczucia w stosunku do innych potęgują toksyczne emocje w nas samych. Życzliwość w stosunku do ludzi sprawia, że sami czujemy się ze sobą dobrze.

Wystarczy zaledwie jedna pozytywna myśl głęboko odczuta w stosunku do osoby nieznajomej mijanej na ulicy, by powoli zmieniać siebie, a dzięki temu i świat na lepsze. Tylko tyle i aż tyle, aby nauczyć się przeżywać rzeczywistość w sposób zdrowy i budujący. Aby zechcieć zażegnać, rozwiązać zaistniałe konflikty, ale także odpuścić wszystko to, co nie służy, co trzyma w przeszłości, co nie pozwala cieszyć się dniem dzisiejszym i patrzeć z ufnością w przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *