CZYTELNIA,  MEDIACJE,  MENTORING

(Nie)idealni

 

Ze specjalną dedykacją młodej, uroczej kobiecie, którą miałam przyjemność w minionym tygodniu poznać i z nią porozmawiać.

Moja Droga. On nie jest idealny. Ty też. Nikt nie jest. Ale jeśli on potrafi Cię rozśmieszyć, sprawia, że często pomyślisz o nim, zanim coś zrobisz, gdy będąc z nim czujesz się wolna, szanowana, gdy czujesz się przy nim lub choćby na myśl o nim szczęśliwa, bezpieczna, nawet wtedy, gdy on przyzna, że czasem popełniał błędy, które, jak wiesz, są częścią życia, bądź z nim, wnosząc od siebie to co najlepsze.

Może nie będzie celebrytą, biznesmenem ani inną ważną personą, może nie będzie miał dóbr luksusowych, może nie będzie deklamować Ci wierszy, śpiewać piosenek i nie będzie myśleć o Tobie w każdej sekundzie dnia, ale poczujesz, kiedy otworzy(ł) przed Tobą to, co ma najcenniejsze. Swoje serce.

Nie krzywdź go i nie próbuj go zmieniać ani uszczęśliwiać na siłę. Myśl o nim dobrze, ciepło, także wtedy, kiedy go przy Tobie nie ma. Uśmiechaj się, gdy Cię uszczęśliwia, mów, kiedy jest cudownie, ale kiedy czujesz niepokój albo kiedy poczujesz się dotknięta słowem, gestem także mów, nie skrywaj tego w sobie. Miejcie dla siebie czas, ale nie bądźcie względem siebie zaborczy. Macie do siebie nawzajem zaufanie i szacunek. To podstawa w relacji.

Rozmawiajcie z uważnością. Okazujcie sobie nawzajem szacunek i miłość – spojrzeniem, gestem, słowem. Każdego dnia. Tak jak dotychczas. Tak jak opowiadałaś o tym z błyskiem w oczach. Jest pięknie. Jest radośnie. Jest w Waszym związku to co najważniejsze.

Wiesz, generalnie ideały nie istnieją, ale zawsze znajdzie się taki, który stać się może Twoim ideałem i parnterem na całe Twoje życie. Może to właśnie ten. Tylko Ty to (po)czujesz <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *