MENTORING

O mentoringu

 

Mentoring holistyczny to nie tylko słuchanie, zadawanie pytań, to także dzielenie się wiedzą, to inspirowanie w różnych obszarach życia. To relacja zorientowana na transformację. To spotkania w relacji opartej na zaufaniu, poufności.  

Mentoringiem jest m.in. wspieranie w radzeniu sobie ze stresem, rozwiązywanie kryzysów emocjonalnych, konfliktów w życiu osobistym, np. rodzinnym lub zawodowym, uzdrowieniu relacji z sobą lub bliskimi, uwolnienie od starych, ograniczających schematów, odnalezieniu nowej drogi, celu w życiu.

Osoba otwarta na współpracę otrzymuje wsparcie dwojakiego rodzaju – z jednej strony sposobność na wyjście z impasu, wsparcie na etapie realizacji określonego odcinka drogi, z drugiej strony wsparcie psychospołeczne w otwartej rozmowie o emocjach, uczuciach, ale również o celach. Wspomaganie proaktywnego myślenia poprzez pytania, odczuwanie, poszerzanie perspektywy, pobudzanie do odkrywania rozwiązań pozwala włączyć wewnętrzną nawigację, odnaleźć wewnętrzną siłę do zmiany. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *