Coaching,  CZYTELNIA

Kochać, jak to łatwo powiedzieć

 
Ciekawa rozmowa z uroczą panią o kryzysie a w zasadzie o końcu kolejnego jej związku, trzeciego w ciągu ostatnich 2 lat. Opowiedziała zajmująco swoją historię. Powiedziała, że nie potrafi kochać. W sumie nie wie, co to znaczy naprawdę kochać.
 
Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Jak kochać kogoś, kiedy nie kocha się siebie, kiedy siebie w pełni się nie akceptuje, a nierzadko do siebie samej ma się multum zastrzeżeń, z którymi radzi się sobie różnie latami. Czasem samobiczowaniem czasem kreowaniem swojej doskonałości lub upiększaniem swojego obrazu w oczach innych, czasem projekcją swoich słabych stron na innych, także najbliższych.
 
Czy osoby nie kochające siebie mogą stworzyć szczęśliwy związek? Czy relacja, którą budują, będzie trwała? Co zrobić? Przede wszystkim zaakceptować siebie. Z dobrodziejstwem inwentarza. Pokochać siebie. Właśnie to. Właśnie tak. To nie jest egoizm.
 
Twoja najlepsza praca, Twoje najlepsze chwile, Twoja radość, Twój spokój oraz uzdrowienie przychodzą, gdy naprawdę kochasz siebie, jak napisała M. Beattie.
 
Akceptując siebie w pełni, kochając bezwarunkowo siebie, pokochać można prawdziwie drugiego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *