CZYTELNIA,  MEDIACJE,  MENTORING

Psychopatyczny partner

 

Jeśli trafi ci się psychopatyczny partner, to naprawdę masz pecha. Choć będzie zapewniał cię o swojej miłości, dziecięć razy na godzinę zapewniał jak się kocha i kilkadziesiąt razy w miesiącu powtórzy, że chce, byś została jego żoną, że będzie i od początku jest wobec cieebie lojalny, szczery, prawdziwy, wiedz, że to tylko frazesy.  Że te słowa nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwe emocje są psychopacie obce, ale wie, jak je odgrywać. Ma wprawę w dobieraniu słówek. Nic z tego, co mówi nie jest prawdą, a stanowi jedynie część zakrojonego na większą skalę planu.

Psychopata nie ma zamiaruspełniać podniosłych obietnic. Bawi go, że zdołał cię omotać i że kupujesz jego historyjki. Jak można być tak naiwnym, pozwalać sobie nawijać na uszy makaron? Czy właśnie poślubiłaś wilka w ludzkiej skórze? To wiedz, że ma zamiar pożreć  wszystko, co zobaczy na przygotowanym przez ciebie szwedzkim stole.

Psychopata tak właśnie postępuje. Nie zawiera małżeństwa i nie żyje z kimś, bo kocha i szanuje. Jest z Tobą, by tobą zawładnąć i wszystkim tym, co do ciebie należy lub należeć będzie. Psychopata wyssie z ciebie wszystko. Będzie stwarzał pozory partnera idealnego, będzie mówił wszystko to, co chcesz usłyszeć. Ona będzie świergolić, trzepotać rzęsami, stroszyć piórka, zmieniać kreacje, kręcić loki, koki, wodzić na pokuszenie, będzie na każde skinienie, będzie wymarzoną oazą spokoju i krainą łagodności a on będzie szarmancki, czarujący, romantyczny, będzie opowiadać o swoich spektakularnych sukcesach, o znajomych, którzy mogą wszystko, o tym, jak piękne życie czeka cię u jego boku, będzie cię adorować pisząc, wydzwaniając, zabiegając o uwagę. Wszystko do czasu.

Psychopata nie potrafi długo odgrywać roli chodzącej doskonałości. Szybko nudzi się udawaniem osoby, którą stworzył, żeby złapać cię w sidła. Bo taka osoba w realu po prostu nie istnieje.

Psychopata będzie na tobie żerował dopóki dasz radę utrzymać się na nogach. Nie będziecie starzeć się razem. Sprawi, że zestarzejesz się znacznie szybciej niż twój partner. Ale będzie nachodził cię, nawet gdy nie będziecie razem i będzie wyciągał od ciebie pieniądze na życie z innymi, na swoje zachcianki, długi czy abstrakcyjne pomysły, szantażując cię, strasząc albo próbując użyć po raz kolejny swego uroku dla osiągnięcia tego po co przyszedł i co chce mieć.  

Psychopata jest wewnętrznie przekonany, że „co twoje, to moje, a co moje, to nie rusz”. Jego megalomania przejawia się w pewności, że ma prawo pasożytować na tobie. Jesteś dla niego tylko kapitałem, który należy wykorzystać, niczym więcej.

Jeżeli wystarczająco wcześnie wychwycisz sygnały ostrzegawcze, możesz podjąć działania zaradcze. Odmówić grania w jego orkiestrze. 

I jeszcze jedno. Wiedz, że jeśli okaże się, że dla swojego „wybranka” nie jesteś „dobrą” ofiarą, czy to z racji majątku czy stawianego oporu, ten szybko przeniesie się gdzie indziej. Wiedz również, że bardzo często tkając nici, by omotać ciebie, równolegle tka nici na inne „ofiary”. Więc jeśli nie ty to pięć innych ofiar już jest motanych. Im wcześniej zorientujesz się, co jest grane, tym lepiej dla ciebie. Masz szansę bez turbulencji, dotkliwych konsekwencji na wielu płaszczyznach, wymknąć się psychopacie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *